M. van Toorenburg
Programma 2. Veiligheid & Handhaving
Wat wilden we bereiken?
Terug naar navigatie - Wat wilden we bereiken?Beoogd maatschappelijk effect | Doelstellingen |
---|---|
Gemeente waar inwoners, ondernemers en bezoekers zich veilig voelen | 1. Ervaren veiligheid door inwoners niet lager dan nu |
2. Gerichter toezicht houden en handhavend optreden in aandachtsgebieden | |
Gemeente waar kinderen en jongeren veilig kunnen opgroeien zonder middelengebruik, overlast en criminaliteit. | 3. Lager percentrage kinderen en jongeren die middelen gebruiken, overlast veroorzaken en/of in criminaliteit terecht komen |
Maximale zelfredzaamheid bij inwoners binnen hun eigen mogelijkheden | 4. Meer bewustwording creëren over o.a. babbeltrucs, brandveiligheid en digitale weerbaarheid |
5. Betere bescherming van kwetsbare groepen inwoners tegen de gevaren van mensenhandel (uitbuiting) | |
Juiste en adequate hulpverlening voor personen met onbegrepen gedrag. | 6. Betere vroegsignalering |
Adequate aanpak van woonoverlast | 7. Betere vroegsignalering |
Relevante beleidsnota's in dit programma
Terug naar navigatie - Relevante beleidsnota's in dit programmaNaam | Periode | Vastgesteld in de raad | Planning vaststelling nieuw beleidsplan |
---|---|---|---|
Kadernota Veiligheid 2019-2022 ( Integraal Veiligheidsplan) | 2019-2022 | juli 2019 | 2025 vervangen door Integraal Veiligheidsplan (IVP) |
Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Nuenen c.a. | 2020 | juli 2020 | 2025 |
Regionaal Risicoprofiel VRBZO | 2019 | 2025 | |
Regionaal Beleidsplan VRBZO | 2020-2025 | 2026 | |
Regionaal Crisisplan VRBZO | 2024-2028 | 2028 |
Wat hebben we ervoor gedaan?
Terug naar navigatie - Wat hebben we ervoor gedaan?Gemeente waar inwoners, ondernemers en bezoekers zich veilig voelen
Gemeente waar kinderen en jongeren veilig kunnen opgroeien zonder middelengebruik, overlast en criminaliteit.
Maximale zelfredzaamheid bij inwoners binnen hun eigen mogelijkheden
Juiste en adequate hulpverlening voor personen met onbegrepen gedrag
Adequate aanpak van woonoverlast
Beleidsindicatoren
Terug naar navigatie - BeleidsindicatorenNaam | Indicator | Jaarrekening 2023 | Begroting 2024 | Jaarrekening 2024 |
---|---|---|---|---|
Verwijzingen HALT* | aantal per 10.000 jongeren | 10 | 12 | 10 |
Winkeldiefstallen* | aantal per 1.000 inwoners | 0,8 | 0,9 | 1,4 |
Geweldsmisdrijven* | aantal per 1.000 inwoners | 1,1 | 1 | 1 |
Diefstallen uit woningen* | aantal per 1.000 inwoners | 1,7 | 2 | 1,5 |
Vernielen en beschadigingen (in de openbare ruimte)* | aantal per 1.000 inwoners | 1,2 | 2 | 2 |
Aantal RIEC-casussen | aantal | 1 | 4 | 1 |
Aantal Bibob-onderzoeken | aantal eigen toetsen plus aantal adviesaanvragen Landelijk Bureau | 20 | 20 | 30 |
Aantal gesloten panden op basis van Wet Damocles | aantal | 2 | 4 | 1 |
* verplichte indicator op grond van BBV
Bijdrage verbonden partijen aan dit programma
Terug naar navigatie - Bijdrage verbonden partijen aan dit programmaZorg- en Veiligheidshuis Brabant Zuidoost
Bij veroorzakers van ernstige overlast of criminaliteit met complexe problemen op diverse gebieden zijn vaak meerdere partijen (zorgorganisaties, justitiële organisaties en/of gemeente) betrokken. Bij de aanpak van deze personen is het effectiever om de inspanningen van deze verschillende partijen op elkaar af te stemmen. Het Zorg- en Veiligheidshuis Brabant-Zuidoost (ZVHBZO) verzorgt onder andere de procesregie op complexe casuïstiek met het doel (nieuwe) strafbare feiten te verminderen en te voorkomen. Met deze aanpak levert ZVHBZO een belangrijke bijdrage aan de veiligheid in alle 21 gemeenten in de regio Zuidoost-Brabant. In 2024 zijn er voor Nuenen 2 COM-casussen (= complexe casuïstiek op maat) besproken.
Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost
Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost (VRBZO) behartigt de belangen van de gemeenten in het samenwerkingsgebied op de terreinen van: brandweerzorg, geneeskundige hulpverleningsorganisatie in de regio, rampenbestrijding en crisisbeheersing en de gemeenschappelijke meldkamer, door:
- Adequaat te reageren op spoedeisende hulpvragen van burgers, instellingen en bedrijven;
- Het organiseren en coördineren van geneeskundige hulpverlening in de regio;
- Het voorkomen en bestrijden van brand, het beperken van brandgevaar en/of ongevallen bij brand en alles wat hiermee verband houdt, inclusief de coördinatie van de werkzaamheden op dit gebied;
- Het organiseren van de rampenbestrijding en crisisbeheersing.
Omgevingsdienst Zuidoost-Brabant
De Omgevingsdienst Zuidoost-Brabant (ODZOB) voert voor de gemeente alle milieutaken uit op het gebied van vergunningverlening en toezicht en handhaving (VTH). Voor dit programma zijn met name de uitgevoerde werkzaamheden in het kader van toezicht en handhaving van belang. Er is gewerkt volgens het vastgestelde werkprogramma 2024. In het jaarverslag VTH 2024 legt de ODZOB verantwoording af over de realisatie.
De omgevingsdienst is ook ingeschakeld voor allerlei sectorale adviestaken, zoals op het gebied van bodem, geluid (metingen), asbest, geur etc.
In 2024 is verder aandacht gegeven aan de gevolgen van de invoering van de Omgevingswet. Ook heeft advisering en kennisuitwisseling plaatsgevonden over thema's vanuit het VTH-domein, die impact hebben op de leefomgeving.
In 2024 is door de ODZOB het Regionaal Operationeel Kader Vergunningverlening, Milieutoezicht en Handhaving (ROK-VTH) opgeleverd voor de periode 2025-2028. Verder is in 2024 een nieuwe dienstverleningsovereenkomst (DVO) opgesteld.
Tevens is in december 2024 door het Algemeen Bestuur de Meerjaren ontwikkelaanpak 2025-2027 Omgevingsdienst Zuidoost-Brabant vastgesteld.
Tenslotte was de ODZOB aangesloten in 2024 bij controles die werden uitgevoerd door het Dommelstroom Interventieteam (DIT).
Wat heeft het gekost?
Terug naar navigatie - Wat heeft het gekost?In onderstaande tabel zijn de baten en lasten opgenomen die aan het programma zijn verbonden. Zowel de baten als de lasten worden als positieve bedragen weergegeven. Het saldo (afwijking budget 2024) wordt weergegeven als positief als het gerealiseerde bedrag hoger is dan de begroting. Bij de lasten is een positief bedrag dus een nadeel, bij de baten een voordeel. Door afronding kunnen er verschillen ontstaan omdat tellingen uit het financieel systeem komen en daarom soms afwijken.
Omschrijving | Primaire begroting 2024 | Begroting na wijziging 2024 | Realisatie 2024 | Afwijking budget 2024 | |
---|---|---|---|---|---|
Lasten | |||||
1.1 Crisisbeheersing en Brandweer | 1.513 | 1.513 | 1.516 | 3 | |
1.2 Openbare orde en Veiligheid | 1.523 | 1.653 | 1.712 | 58 | |
Totaal Lasten | 3.036 | 3.166 | 3.227 | 61 | |
Baten | |||||
1.1 Crisisbeheersing en Brandweer | 36 | 36 | 41 | 4 | |
1.2 Openbare orde en Veiligheid | 547 | 637 | 644 | 7 | |
Totaal Baten | 583 | 673 | 684 | 11 | |
Saldo (baten -/- lasten) | -2.453 | -2.493 | -2.543 | -50 |
Analyse
Terug naar navigatie - Analyse2. Veiligheid & Handhaving | I/S | Bedrag |
---|---|---|
Saldo | -50.000 | |
Verdeling salarislasten en overhead | I | -50.000 |
Zie algemene tekst hierboven onder de Algemene toelichting en inleiding bij programma's. | ||
Totaal programma 2 | -50.000 |