2. Minder obstakels om deel te nemen aan de samenleving voor mensen met beperkingen
Vanuit het jeugdbeleid streven we ernaar dat alle jongeren mee kunnen doen, bij voorkeur aan reguliere activiteiten. We organiseerden de training 'iedereen doet mee' voor onze verenigingen. Het jongerenwerk 'Durv' biedt activiteiten op maat, onder andere gericht op eenzame jongeren en jonge mantelzorgers. We subsidiëren een stichting die aparte activiteiten voor deze doelgroep organiseert.
Vanuit de Participatiewet ondersteunden we inwoners met een (grote) afstand tot de arbeidsmarkt om hun kansen op werk en participeren te vergroten.
Om ook onze inwoners met dementie volwaardig mee te kunnen laten doen gaven we in 2025 de werkgroep Dementievriendelijk Nuenen verder vorm. Er zijn meerdere bijeenkomsten georganiseerd waarbij Alzheimer Nederland betrokken was. Daarnaast organiseerden we activiteiten waarbij dementie bij onze inwoners onder de aandacht is gebracht, zoals de vertoning van de film 'Human Forever'.
In het kader van domeinoverstijgende samenwerking zijn we in 2025 een intentieovereenkomst 'bouwen aan zorgzame buurten' aangegaan waarbij we met onder andere een Wlz zorgaanbieder en een woningcorporatie kijken hoe onze inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, in een inclusieve gemeenschap waar mensen voor elkaar klaarstaan.